Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to jeden z najprostszych i jednocześnie najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych na rynku. Ma on na celu oczyszczenie skóry, usunięcie resztek kosmetyków , łoju, dezynfekcję miejsc zapalnych (trądzik), odświeżenie oraz rozjaśnienie cery. Poza złuszczeniem, wibracje ultradźwiękowe poprawiają mikrokrążenie i dotleniają skórę. Co ważne peeling kawitacyjny jest bezbolesnym zabiegiem i przeznaczony jest również dla osób, które mają wrażliwą skórę i nie mogą korzystać z oczyszczania manualnego.

Zasada działania peelingu kawitacyjnego:

Zasada działania peelingu kawitacyjnego opiera się na wykorzystaniu tzw. „fali elastycznej”, czyli serii drgań o częstotliwości 25.000 Hz, do „bombardowania” za pomocą specjalnej końcówki stymulatora, warstwy wody rozpylonej na powierzchni skóry. Tworzące się pod jej wpływem w wodzie mikroskopijne bąbelki gazowe są natychmiast rozrywane z olbrzymią siłą, a ich energia kinetyczna rozbija martwe komórki warstwy rogowej naskórka.

Poprzez ultradźwięki (falę elektromagnetyczną) powstaje proces kawitacji, dochodzi do bezinwazyjnego oczyszczania naskórka, usunięcia zalegających resztek kosmetyków i nadmiaru łoju (proces dezynfekujący). Komórki znajdujące się głębiej poddawane są działaniu fali o biostymulacyjnym charakterze (mikromasaż).

Zalety peelingu kawitacyjnego:

⦁ bezbolesne,
⦁ bezinwazyjne oczyszczanie
⦁ dezynfekuje obszar poddany zabiegowi,
⦁ zapobiegając stanom zapalnym
⦁ usuwa zaskórniki otwarte i zapobiega ich powstawaniu
⦁ wspomaga leczenie trądziku;
⦁ nie wymaga rozgrzewania, może być stosowany u osób z cerą naczyniową, wrażliwą
⦁ odblokowuje ujścia gruczołów łojowych i likwiduje krosty
⦁ przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych
⦁ zwiększa możliwości absorpcyjne substancji zawartych w preparatach
⦁ przyspiesza mikrokrążenie
⦁ pogrubia skórę właściwą o ok. 30%
⦁ wzmaga metabolizm komórkowy

Częstotliwość zabiegów:

Peeling kawitacyjny można przeprowadzać jednorazowo lun raz na 7 dni przez okres 5-6 tygodni. Aby podtrzymać efekt pięknie wyglądającej skóry, zaleca się wykonanie 1 zabiegu na miesiąc.