sauna kocSauna koc Infrered

to zabieg podczas którego ciepło promieniowania podczerwonego wnika głeboko w ciało i dzięki zwiększonemu przepływowi krwi rozprzestrzenia się w całym organiźmie.Temperatura ciała podnosi się do 70 stopni, czego następstwem jest naturalny odruch- pocenie się– i to już przy stosunkowo niskiej temperaturze.

Regularna terapia wygrzewania i pocenia się w saunie przynosi korzyści dla zdrowia.

Podczas zabiegu w saunie IR zwiększa się krążenie krwi, serce bije intensywniej, krew płynie szybciej, nie podnosząc jednak ciśnienia tętniczego. Tlen jest lepiej doprowadzany do komórek ciała. To powoduje odprężenie, redukuje bóle mięśniowe i przyśpiesza procesy leczenia.

Terapia podczerwienią wzmacnia system immunologiczny i skutecznie wspomaga walkę z przeziębieniami i zakażeniami grzybopodobnymi w początkowych ich stadiach. Pocenie w trakcie sesji działa na organizm oczyszczająco powoduje pozbawienie się nie potrzebnych związków sodu, alkoholu, nikotyny, obniąża stężenie cholesterolu oraz przyczynia się do pozbycia nadmiaru wody. Eliminuje również metale rakotwórcze, takie jak kadm, ołów czy cynk. Dzięki polepszeniu procesów metabolicznych terapia pomaga w odchudzaniu.

Musisz wiedzieć:

Seans w podczerwieni bez obciążenia stawów i intensywnych ćwiczeń przyśpiesza przemianę materii o około 40%. W ciągu 50 minut spalić można od 900 do 2400 kilokalorii. Efekty zabiegu porównywalne są do intensywnego 10-kilometrowego biegu;

Ppromienie podczerwone eliminują nadmiar soli i tłuszczu podskórnego, ogzrzewają ciało do 4cm w głąb, powodując intensywne pocenie się.

Reakcja fali podczerwonej na organizm sprawia, że nie tylko wydalana jest woda/ ok. 70% utraty masy ciała/, ale także tłuszczu/ 15- 20%/, cholesterol, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne /10-15%/.

Koc Sauna IR bez wysiłku likwiduje nadwyżki tkanki tłuszczowej, redukuje cellulit, przywaraca skórze młodzieńczą jędrność.

Dodatkowe działania: wzmacnia system odpornościowy, przynosi ulgę w bólu, oczyszcza skórę z toksyn i obumarłego naskórka, pooprawia kondycję układu sercowo- naczyniowego, redukuje napięcie stresowa poprawiając samopoczucie.

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU:

niedoczynność nadnercza;

liszaj rumieniowaty;

stwardnienie rozsiane;

ostre stany zapalne skóry;

hemofilia lub skłonność do krwotoków;

ciąża